Kontracepcija

jesam li trudna?

pozdrav.imam pitanje.jako sam zabrinuta.dečko i ja smo zadovoljavali jedno drugoga i nije bilo spolnoga odnosa.mogu li ostat trudna ako mi je prstima prenjeo preejakulat ili spermu u vaginu.kolike su šanse za to?nisam sigurna da li se to dogodilo ali jako me strah trudnoče.zadnji ciklus mi je trajao samo 21 dan a inače traje i do 38 pa nisam sigruna jesu li mi bili plodni dani.u zadnjih par dana sam bila napuhnuta i imam neku čudnu bol u donjem dijelu vagine na pritisak prstiju, ne znam jel ti možda od nadraženosti ili znak neke upale, a možda tudnoće?.također pijem antibiotike makcin pa me zanima postoji li mogućnost da mi menstruacija kasni zbog toga , trebam dobiti 27 og.jako me strah i stalno plačem, ne jedem puno i ne spavam jer sam pod stresom.molim vas pomozite mi barem odgovorom na pitanje.hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Paničarite puno prije nego što bi trebalo, prstima nije mogao prenjeti spermu tako da mirno čekajte svoju mjesečnicu.

tzeko3

posljednju menstruaciju sam imala 01.01., ciklusi su mi redoviti, svakih 28-30 dana....18.01. sam imala spolni odnos s dečkom i dvaput je svršio u mene..zanima me da li je moguća trudnoća? posljednjih nekoliko dana osjećam blage bolove u trbuhu i želju za hranom....hvala unaprijed

ali ako je ejakulirao po ruci i nakon toga?
i mogu li antibiotici utjecati na kašnjenje mjesečnice?ili da odmah kupim test ii odem ginekologu ako mi bude kasnila :/

Natalija Beljo, dr. med.

tzeko3 Ako kasni napravute test.

peggysue Pretpostavljam da je obrisao ruku. I napravite prvo test.

mjesečnicu sam dobila 28 og ipak znači kasnila mi je jedan dan al to mi se uvijek događa.čitala sam da se mjesečnica može pojavljivati i za vrijeme trudnoće:/ prvi dan sam imala slabije krvarenje, drugi dan malo jače, no onda sam išla na koncert na kojem sam se dosta fizički iscrpila i uz to dobila udarac u međunožje.dan poslije sam jako malo krvarila ne znam je li to zbog fizičkog naprezanja ili slično.danas mi je 4 i dan mjesečnice i ima malo krvi ali slabo.je li moguće da sam ipak trudna a imam krvarenja?znam da je pitanje glupo ali zanima me.i može či mi biti nešto od udarca? dosta me boli sa lijeve strane stidne kosti. hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Bol s lijeve strane stidne kosti je od udarca , mjesečnica je kraća ali je trajala 4 dana tako da ne bi mislila o trudnoće . Ako bi bili mirniji možete napraviti test.

od ta 4 dana sam krvarila malo jače samo jedan dan pa sam zbog toga zabrinuta.nakon udarca se nekako smanjilo .

Marinaa

Poštovani,
imam 20 godina i trenutno mi kasni menstruacija....posljednje menstruacije sam imala 23.10 pa 25.11.pa 28.12 i bile su uredne oko 6 dana trajale,imala sam spolni odnos 16.11 i nismo koristili zastitu(svrsio je van)...znaci posle odnosa sam dobila dvije menstruacije koje su trajale po 6 dana i obilne su bile(kao i dosad) a sad treca mi kasni pa sam zbunjena neznam dali zbog stresa ili upale kakve ili je moguca trudnoca posto sam cula da neke zene imaju menstruaciju i za vrijeme trudnoce,obicno me prije menstruacije jako bole grudi al sad me nebole i osjecam kao da me pomalo bole jajnici i imam gust bijel iscjedak....kako izgleda ta lazna menstruacija,jako sam zabrinuta???.....unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

peggysue Onda sve ok.

Marina Pričekajte još kojih 5 dana.

Marinaa

Doktorice ja jos uvijek nisam dobila stanje je nepromijenjeno malo me jajnici bole,iscjedak isti,da li bih trudnocu ovdje mogla iskljuciti???? dali je uzrok upala kakva stvarno sam zabrinuta ......hvala na odgovoru

sve ok iako sam kvarila samo dva dana?inače imam mjesečnicu i 5 dana ne naravno istog intenziteta ali ovaj put je nekako prekratko trajala, pa sam zbog toga pomislila da je trudnoća u pitanju.
hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Marinaaa Napravite test i svakako se javite ginekologu.

peggysue Da.

Ina96

Pozdrav.Decko i ja smo se samozadovoljavali,ja njega i on mene..s tim da je on bio u kontaktu sa svojim polnim organom,dan posle zavrsetka menstruacije.Sve vreme je iz njegovog polnog organa izlazila providna tecnost,kao sluz i verovatno je imao malo te tecnosti i na prstima.Zanima me da li se moze zatrudneti ako se stave prsti unutar vagine,ako je na njima bilo i te sluzi..a verovatno preejakulata uopste nije bilo.Nije bilo polnog odnosa,nije ni svrsio.Zanima me i koliko dugo spremiji mogu da zive unutar vagine i da li moze biti preejakulata ako bude blizu svrsavanje,ali ipak ne svrsi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Opisanim načinom trudnoća nije moguća.

cabi_babi

Molim Vas za pomoc.menstruacija ni je uranila 5 dana, te je nekako skroz slaba i uopste ne lici na crvenu boju,nego roza i to svjetlija i vodenkasta.Mozda je to to zato sto sam dns tek dobila ali strah me.Imala sam simptome pms i sada me boli donji dio trbuha, kao inace,ali ipak malo manje. Da li je moguce da sam trudna i da je to implantaciono krvarenje? Nisam imala bas rizicne odnose,ali mozda se ipak nesto dogodilo jer su neki bili za vrijeme ovulacije a ne pijem oralnu kontracepciju. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Imate menstruaciju.

Danceee

Poslije zadnja 2 odnosa u razmaku jednog dana pocela sam krvariti, u pocetku je bila svijetlije crvene boje, a onda mi je bilo tamnije, kao u zadnjih dana menstruacije, traje vec 4 dana. Da li mogu uraditi test za trudnocu dok jos malo krvarim ili da sacekam da prodje skroz? Da li da idem odmah na pregled? Zadnja menstruacija mi je bila 24.7. Molim odgovor. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.