Kontracepcija

Qlaira

Forest Spirit

Poštovani, molim vas da mi odgovorite na slijedeće pitanje. Počela sam uzimati Qlairu 8. dan ciklusa, informaciju da tako mogu poceti s kontracepcijom sam dobila od ginekologice, ali ne znam kada počinje zaštita ako se počnu uzimati na taj način. Da li sam zašticena već sada ili ću tek biti kada počnem pit drugo pakiranje. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ćete pitati nju kad počne zaštita takvim uzimanjem. Osobno ne razumijem takav način primjene pilula.

Forest Spirit

Na žalost nisam više u mogućnosti stupit u kontakt s njom zato sam se obratila vama. Koji bi bio vaš savjet? Da nastavim s uzimanjem, ima li ikakve shvrhe? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onaj koji vam je ordinirao takav način primjene suprotno uputi od lijeka neka vam na to i odgovori.

Forest Spirit

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

luda13mala

Postovanje.Dosad sam uvijek uzimala Adexu no ovaj mjesec sam presla na Qlairu.Mislim da sam krivo pocela uzimat tablete jer kad sam zalijepila traku po danima ja sam krenula od srijede shvatila sam da idem od trece a ne prve tablete.Zatim sam evo vec drugi put u 10 dana zaboravila popiti tabletu pa bi sutra dan dan popila dvije.Pazim se ovaj mjesec.Da li ima smisla nastaviti piti do kraja ako vec krivo uzimam.I ponovo se vracam na Adexu puno je jednostavnija za primjenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte do kraja blistera. Ne vidim što je tu teško.