Kontracepcija

kada nastupa ovulacija

Postovana,
kao i mnoge zaboravila sam popiti pilulu (diane 35), samo ne znam koju jer sam pobrkala smjerove i ispalo je da nisam popila onu (u pon.) za koju sam 100% sugurna da jesam.Jucer sam imala izuzetno stresan dan i na vecer sam prokrvarila,što je tijekom noci prestalo.Dugo ih pijem i to mi se nikada nije dogadjalo,sto je to bilo?Vec par dana imam veoma intenzivan i neugodan intimni miris. I jos me zanima kada zaboravim popiti pilulu kada nastupaju plodni dani? I dalje sam nastavila piti,jos imamjednu i jednu viska. Kolika je mogucnost trudnoce u takvim slucajevima?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Malo sam vas teže shvatila, ali da probamo!
1. Prokrvarili ste naravno zato što ste zaboravili popiti tabletu pa vam je pala razina hormona u tijelu.
2. Neugodan miris nema veze s tabletama nego sa stresom i znači da trebate posjetiti ginekologa
3. Kad bi znali kad nastupa ovulacija u slučaju zaboravljene tablete, nitko tko ne želi ne bi bio trudan. Koristite kondom 2 tjedna, toliko traje opasnost.