Kontracepcija

Kako odabrati odgovarajuću kontracepciju?

suzana

Imam 35 godina, pušač sam i jednom sam rodila. Nikada do sada nisam uzimala kontracepcijske pilule. Nailazim na kontradiktorne podatke pa me zanima;Dali mogu uzimati kontracepcijske pilule? Dali bi s obzirom na moje godine i ostalo bile učinkovite Yasmine? Dali na našem tržištu postoje kontracepcijski flasteri i dali mogu njih koristiti? Ako ne dolaze u obzir niti pilule sa niskohormonskim dozama ,a niti flasteri, što mi preporučujete osim mehaničkih i prirodnih metoda zaštite? Posavjetovat ću se ,naravno, i sa svojim ginekologom ,ali me zanima i vaše mišljenje.
Unaprijed zahvaljujem.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Obzirom da ste rodili i pušač ste moj Vam je prijedlog Mirena-intrauterini uložak s hormonskim sadržajem koji je učinkovit tijekom 5 godina.