Kontracepcija

Kasni menstruacija

Tkapit

Postovani doktore,dakle menatracija mi kasni vec 4 dana i iman proljev i plinove. Prosli menzis na 6. dan(zadnji) sam imala odnos s deckom gdje je doslovno na pola sekunde usao u mene i izasao nije doslo do svrsavanja ali je bilo bez kondoma. Strah me da nije slucajno trudnoca ali mi menzis nikad nije ovoliko kasnio.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost da bi na taj način došlo do trudnoće.

petra29

postovani,
prvi spolni odnos sam imala 29.8, koristili smo prekinuti snosaj, nakon par sati smo ponovili odnos. Nakon dva dana mi se pojavilo blago krvarenje koje sam protumacila kao ostatke himena ali citajuci po internetu sam shvatila da bi moglo bti implantacijsko krvarenje, takoder cesce mokrim i povremeno imam blagu vrtoglavicu. menstruaciju sam trebala dobiti 9.9, a kasni mi 5 dana. jucer sam napravila test koji je bio negativan. takoder sam pod velikim stresom zbog situacije. je li moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa do testa, rezultat je gotovo 100% siguran. Stres je moguć razlog izostanka menstruacije. Ukoliko ona ne nastupi u idućih tjedan dana javite se liječniku.

amelie21

Postovani vec sam vam pisala na drugu temu ali sad me zanima jedna stvar. Mrenstruacija kasni, danas 7 dan. Prekinula sam logest nakon dosta godina i sad nikako dobiti. Imam pcos i hormoni su katastrofa po nalazu od prije. Vec sedam dana se osjećam napuhnuto, grudi me bole, jučer rano ujutro sam imala malo krvi svjeze crvene i stomak me krenuo boliti kao pred menstr međutim nakon tog apsolutno vise nista. Imam redovne odnose ali nijedan nije bio rizičan. Otkad kasni napravila sam test na 2 i 3 dan kasnjenja i danas nakon tjedam dana. Sva tri su negativna. Mogu li isključiti trudnoću? Svi testovi su bili s prvim urinom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Radi se o hormonskom disbalansu, stoga savjetujem da uradite analizu hormona.