Kontracepcija

24.dan zaboravljena pilula

Belinea

Poštovani,
Pijem Yaz sada već 4.mjesec.
Jučer ujutro sam imala spolni odnos. Yaz pijem inače u 16h i jučer sam ga zaboravila popiti. Popila sam ga danas u 17h, znači u nešto više od 24h.
Sada su mi ostale 4 placebo tablete od kojih bi jednu odmah sada trebala popiti.
Htjela sam sa ovim blisterom prestati sa pilulama.
Da li sam zaštićena i što da učinim?
Mislila sam popiti do kraja ove 4 placebo ili nema potrebe?
Naravno uz daljnji zaštićeni odnos.
Kasnije sam tek shvatila da sam trebala nastaviti sa placebo tabletama bez da popijem tu 24.pilulu.
Molim savjet i unaprijed zahvaljujem, Belinea.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se nije smanjila. Ne postoji mogućnost trudnoće. Ništa se ne bi desilo i da ste propustili tabletu, kao što se ništa neće desiti zato što ste je uzeli s zakašnjenjem. Nema potrebe za placebo tabletama.

Belinea

Najljepše Vam zahvaljujem na odgovoru i odvojenom vremenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

xtexa

Poštovani,

nakon što sam zaboravila 16. tabletu iz blistera (Adrienne) te sam drugi dan u redovno vrijeme popila dvije, preskočila sam placebo tablete i krenila s novim pakiranjem kako i piše u uputama. Primjetila sam da sada nakon spolnoga odnosa dok mi se inače ispusti bijeli iscjedak, sad je taj iscjedak smečkaste boje. Što je razlog tome i imam li razloga za brigu? Unaprijed hvala i lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju do kojeg je došlo zbog preskakanja placebo tableta. Nije ništa opasno i ne umanjuje zaštitu.

xtexa

Poštovani, zahvaljujem se na odgovoru. I mislila sam da se možda radi o tome, ali nisam bila sigurna jer mi se to dogodi samo nakon spolnog odnosa u manjoj količini.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.