Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

nikola 89

cao... imam jedan veliki problem, curi mi kasni menstruacija vec 6 dana, imali smo odnose u vezi smo dugo tako da sam njoj prepustio racunjanje dana zbog poverenja... uvek koristimo kondom, nisam primetio da je doslo do pucanja kondoma.. medjuti imamo odnose vise puta npr. u toku veceri... interesuje me koliko je opasno ako ostane prilikom skidanja kondoma na mojim rukama kako da kazem sperme... cuo sam nesto da spermatozoid moze da zivi oko 3 sekunde na vazduhu... pa koliko je to tacno? ja studiram u drugom gradu malo je doslo do nesuglasica medju nama tako da je bilo nerviranja.... koji su uzrozi kasnjenja ciklusa?

Natalija Beljo, dr. med.

Nervoza i stres mogu djelovati na ciklus , ako Vasa cura racuna plodne dane onda je bila sigurna da niste imali odnose bez zastite u vrijeme plodnih dana, ostatak spermija van rodnice ne moze dovesti do trudnoće( po tim mislim da ih nema ni po ni oko spolovila). Kasnjenje od 6 dana nije strasno ako ne dobije za 7 dana neka napravi test

Haanaadi

Zdravo...
Pila sma tablete yasmin 3 godine.Odlucila sam da prestanem jer zelim pokusati zatrudnjeti.
Zadnje pakovanje sam ispila i dobila mjesecnicu 07.12.2010.
Iducu mjesecnicu sam dobila 11.01.2011. -taj mjesec nisam pila tablete i imala sam zasticen spolni odnos.
Iduca mjesecica je dosla 09.02.2011 -taj mjesec takodje nisam pila tablete i imala sam zasticen odnos.
Kad mi je mjesecnica prosla imala sam sa partnerom nezasticen odnos nekoliko puta tog mjeseca.
Ocekivala sam da cu dobiti od 09.03.-11.03.ali nisam.
Odmah sam pomislila da sam trudna,uradila sam test 13.ali je bio negativan.
Danas je 21.Kasni vec 10-tak dana...narucila sam se kod ginekologa za pregled 23.ali sam jako nestrpljiva i nervozna pa moram pitati...sta vi mislite sto moze biti razlog kasnjenja,jako se brinem...da li je moguce da sam rano test napravila te da je zato pokazao negativno stanje...

tina19

...imam jedan problem!! do sada mi nikad nije kasnila menstruacija,al sada mi vec kasni 5 dana. odnos sa deckom sam imala prije 13 dana,posto mi je menstruacija kasnila 2 dana napravili smo test za trudnocu koji je bio negativan ( znaci 11 dana od odnosa)......grudi me bole jos od dana kada sam trebala dobit menstruaciju i ne prestaju.... zanima me dali trebam ponoviti test ili mi kasni zbog nekih drugih razloga??? unaprijed hvala!!

lovethewayyoulie

Bok, posljednju sam menstruaciju imala 19.2.
Od tada sam imala odnose, ali uvijek sa zaštitom. Prije nekoliko dana mi se pojavio smeđkasti iscjedak ali menstruacije još nema. Je li moguća trudnoća?
Hvala..

Natalija Beljo, dr. med.

Haanaadi kako ste prestali piti mjesečnica zna doći prva 2-3 mjeseca uredno , a onda preskoči. Možete napraviti BHCG ( on će najbolje pokazati da li je trudnoća).

tina19 Pričekajte još.

Harkonja94

Pozdrav,curi mi kasni 9 dana a nismo imali pravi spolni odnos nesto malo skroz nit smo isli previse nit smo pravo spavali,nit sam imao snosaj nit sam blizu nje,ne znamo sta se desava zanima nas koje su mogucnosti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače prevrtite malo forum unazad, nađite gdje sam pisao o mogućim uzrocima kašnjenja menstruacije.