Kontracepcija

proljev

butterfly1738

Postovanje!
Koristim kontracepcijske tablete lyndinette 20
Procitala sam na forumu da u roku 2-3 sata nakon popijene tablete ako osoba ima proljev da se tableta nije apsorbirala i da nece imati ucinak. Mene je "potjeralo" na wc oko 19:00 h a tabletu sam popila u 20:00 tako svaki dan pijem. No doma sam dosla tek u 21:00 i imala sam proljev,zanima me dali to ima kakve veze posto sam morala na wc i prije tablete i jel sad mozda potrebna dodatna zastita ako tableta nije apsorbirana ili nesto? ( inace su mi ostale jos 2 i sljedi pauza)
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita tjedan dana.

butterfly1738

Dobila sam menstruaciju i imala sam danas nezasticen odnos sa prekinutim snosajem,trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

xtexa

Postovani, popila sam predzadnju tabletu iz blistera te sam nakon pola sata nakon popijene tablete dobila proljev. Nakon toga popila sam dodatnu tabletu, ali sam opet 2 i pol sata poslije dobila lagani proljev i tada sam popila jos jednu tabletu i poslije je bilo sve uredu. Pijem lindynette vec 4 godine. Sto mi je ciniti i treba li dodatna zastita?

butterfly1738

Postovanje
Ja sam otvorila ovu temu,htjela bi se samo nadovezati da smo koristili zastitu te kada sam dobila menstruaciju bez zastite ali sa prekinutim snosajem..nakon menstruacije (nakon tj dana sto ste rekli dodatne zastite) smo malo sa zastitom malo bez..znalo se dogoditi i da je puknuo pa smo nastavili bez kondoma,uglavom svaki odnos je bio sa prekinutim snosajem,jucer sam pocela sa novim pakiranjem tableta. Zanima me imam li razloga za brigu zbog predejakulata ili nesto? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

xtexa ne treba dodatna zaštita. Sedam dana pauze i krenite s novim blisterom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Buterfly ne trebate se brinuti.

butterfly1738

Postovanje jos jednom..
Opet ja koja sam otvorila ovu temu
Danas imam nekakav gusti sirast iscjedak,jel to zbog tableta ili pred ovulaciju? I jel moguce da imam ovulaciju ako pijem kontracepciju,brine me ona tableta zbog proljeva i jer sam imala većinom nezasticene odnose (sa prekinutim snosajem) i zanima me ako slucajno mozda i dode do zaceca hoce li to nastavak pijenja kontracepcije spriječiti? Previse se brinem i ne mogu protiv toga ne znam sto bih mislila..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Nastavite dalje s pilulama prema shemi do kraja. neće doći do trudnoće.