Kontracepcija

Kašnjenje mjesečnice uz kontracepcijske pilule

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely godinu dana, imam redovite spolne odnose. Pital sam antibiotik Amoksicilin 6 dana, dobila sam od antibiotika gljivičnu i infekciju pa sam koristila vaginalete .. Mjesečnicu sam trebala dobiti prije 8 dana i još je nisam dobila, trbuh me boli kao pred mjesečnicu ali nikako da dođe. Nisam sigurna da li sam ovaj mjesec imala nezaštićene spolne odnose sa partnerom, ali kad imamo odnose nikad ne ejakulira u mene, već odnos traje par minuta i dalje koristimo prezervativ.
Postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudna, a ponekad mogu i izostati.