Kontracepcija

Kontraceptivne pilule i bromazepam

Vristalica

Pozdrav,
Zanima me da li bromapzepam (1.5mg) utice na dejstvo pilula za kontracepciju? Uzela sam jutros pola tablete od 3 mg da bih mogla da spavam, a na uputstvu pilula pise da sedativi iz grupe barbiturata uticu na dejstvo (bromazepam je koliko sam upucena benzidiazepin), da li ce mi trebati dodatna zastita ili dejstvo pilula nece biti smanjeno? Da li svi antidepresivi uticu na dejstvo pilula?
Da dodam da mi je danas zadnji dan pauze sa pilulama, sutra pocinjem sa drugom kutijom Legravana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da umanjuju učinak pilula. Dodatna zaštita za vrijeme uzimanja barbiturata.

mariii48

Poštovani interesuje me pošto inače ne koristim često, ali sam juče popila 1.5mg bromazepama i pijem pilule za kontracepciju, da li je neophodno koristiti dodatnu zaštitu samo tog dana ili nedelju dana ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom zaštitom. Učinkovitost nije smanjena

mariii48

Poštovani interesuje me pošto inače ne koristim često, ali sam juče popila 1.5mg bromazepama i pijem pilule za kontracepciju, da li je neophodno koristiti dodatnu zaštitu samo tog dana ili nedelju dana ?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za dodatnom zaštitom. Kontracepcijska učinkovitost nije se umanjila.

Ichbin

Postovani, ima li neke veze izmedju narusenog imuniteta i kontracepcijskih? Godinu unazad imam prehladu jednom mjesecno i dobila sam preporuku za neke preparate; maticna mlijc, propolis, moringa prah i vitamin d u tabletama. Da li nesto od toga umanjuje zastitu? Od ostalih lijekova pijem aspirin svaki dan i ponekad lexilium 1.5. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ništa od navedenih preparata neće umanjiti kontracepcijski učinak.

mariii48

Poštovanje, zanima me da li retka upotreba bromazepama od 1,5 mg može narušiti zaštitu kontraceptivnih pilula, dakle ne radi se o prepisanoj terapiji, zbunjena sam, jer kolega i Vi dajete različite tvrdnje, unapred hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bromazepan ne smanjuje učinak kontraceptivnih pilula.