Kontracepcija

Kašnjenje sa tabletom kontracepcije

Aleksandra2608

Pozdrav...imam jedno pitanje. Zaboravila sam popiti 7. tabletu 29.3., u prvom redu pakiranja Yaza i popila sam ju u 20h zajedno sa 8. tabletom kada inače pijem jer se do tada nisam uopće sjetila da nisam popila. No, imala sam spolni odnos danas bez zaštite i došlo je do erekcije u meni. I mene sada zanima postoji li kakva mogućnost za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Ne postoji mogućnost trudnoće

Džodžo

Dobro vece, poslednju menstruaciju sam imala 27.03.
6.04. sam imala nezaštićen seksualni odnos, partner je ejakulirao van mene , ciklus mi traje 28 dana (ovulaciju očekujem 10-11.marta)
Zanima me da li bi trebalo da popijem pilulu za dan posle? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio pred sam kraj neplodnih dana, pa ako želite isključiti i teoretsku mogućnost trudnoće možete uzeti pilulu.

Diana35

Poštovani, pijem Diane35 i s dečkom imam nezaštićeni odnos. Diane pijem svaku večer u 21h, dečko je ejakulirao u mene 18.dan ciklusa, a 19.dan sam tabletu popila u 22 sata, znači sat kasnije nego inače(dan nakon što je ejakulirao u mene). Zanima me postoji li mogućnost trudnoće? (Menstruaciju trebam dobiti za 10 dana, ukoliko ju dobijem, postoji li mogućnost da sljedeću ne dobijem?) Nadam se da ste me razumjeli i unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Monikaaaa55

Poštovani,

Pijem qlaira kontracepcijske već neko vrijeme i mjesečnice su mi dosta laganije i manje obilnije nego prije, a ovaj mjesec mi je trebala doći još u nedjelju pa nije nastupila a danas već trebam popiti prvu tabletu. Odnos sam imala jos prije one prošle mjesecnice koja je bila laganija al je uredno nastupila popracena blagim grcevima kao i inace. Isto tako usred ovog pakiranja imama sam neko krvarenje slicno mjesecnici sto mi se zna dogoditi. Zanima me dali ima razloga za brigu ili je to normalno? Hvala i lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalno. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudnija i kraće traju, a ponekad mogu i izostati. Povremeno se može javiti i 'probojno krvarenje' tijekom uzimanja tableta. Ono nije opasno i ne smanjuje zaštitu.

JK95

Poštovani,

pijem Adexu već godinu i pol te sam sada prvi puta zaboravila popiti tabletu u prvom tjednu.
Naime, u petak sam počela s 1. tabletom iz kutije, a u ponedjeljak sam shvatila da tabletu od nedjelje, dakle 3. Iz kutije, nisam popila (pretpostavljam da nisam popila u nedjelju, ali možda nisam popila u subotu pa sam u nedjelju uzela onu od subote).
Kad sam u ponedjeljak to primjetila, popila sam istovremeno tabletu od nedjelje i ponedjeljka.
Budući da sam u subotu imala nezaštićeni odnos, zanima me kolike su šanse za trudnoćom u ovoj situaciji.

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom je samo teorija, gotovo ravna nuli.