Kontracepcija

valek

Postovani,
napunit cu 44.godine i jednom sam rodila. Zdrava sam i urednih ginekoloskih nalaza. Od svoje 22.godine sam uglavnom pila sam kontracepcijske pilule uz pauze . Zadnje 3 godine sam uzimala Qlairu koja mi nekako nije odgovarala zbog probojnih krvarenja. Imam fibroadenom na lijevoj dojci koji redovito kontroliram.
Prekinula sam piti pilule i nakon 2 mjeseca dobila sam spontanu menstruaciju. Nekako mi nije opcija Mirena.
Sto mi Vi preporucate kao kontracepciju obzirom na dob?
Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na sve što ste naveli smatram da bi Mirena bila idealno rješenje.

nady97

Poštovani,
Krenula sam na anticelulitni tretman u kojem se primjenjuje termo deka ispod koje budem bez odjece i donjeg veša.Termo deka se zasniva na infracrvenim zrakama koje su dokazano učinkovite i sigurne znanstvene metode za gubljenje kilograma i oblikovanje tijela. Infracrveno zračenje prodire u kožu, mišiće, kosti te crijeva.Pod dekom budem 45 minuta i dolazi do preznojavanja tijela.Ja pijem Diane 35 i imam nezaštićene odnose.Da li se učinkovitost Diane može smanjiti zbog termo deke i da li trebamo koristiti dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala i srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tretman infracrvenim zrakama nema nikakav utjecaj na učinak kontraceptiva.

Gaby14

Poštovani,
Pijem Lyndynette već 4 godine, u tom vremenu su mi se pojavila endometrioza i doktor mi je sada prepisao Belara tablete koje trebam uzimati konstantno, kako ne bih imala menstruaciju. Sada u četvrtak bih završila sa zadnjom tabletom lyndynette i odmah u petak bih krenula piti belara, pa me zanima da li je potrebna dodatna zaštita?
Lp,
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god pijete kontracepcijske tablete nije potrebna dodatna zaštita.