Kontracepcija

Ciste

ahaaaa

Imam pitanje vezano za ciste na jajnicim...Htjela bi znat kolika je mogućnost da ostanem trudan i kako bi se te ciste mogle uklonit još( a da ne pijem kontracepcijske tablete)? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Znači imate policistične jajnike i nažalost kontracepcija je u tom slučaju idealno rješenje. Što se tiče trudnoće treba vidjetzi da li možda imate ovulaciju i tempirati odnos. Morat ćete se malo jače potruditi oko trudnoće.

ahaaaa

a dali je mogućnost za zatrudnjeti uopće i kolika je? Jel ima kakvo drugo rješenje za te ciste osim kontracepcije jer mi tablete užasno smetaju? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kao što sam i napisala morat ćete se malo jače potruditi. Nažalost nema.

dukarich

Postovanje!
Imala sam prosle godine u 10.mj spontani pobacaju 9 tj.trudnoce ( missed ab ), ucinena je kiretaza. Prva memstruacija je malo kasnila ali su sljedeci ciklusi bili normalni ( 30 dana). Od kraja prosle menstruacije koja je bila 2.2.osjecam bolove u jajnicima, zadnjih dana je preraslo u ostra probadanja, osobito sa desne strane. Bila sam prosli tj.kod ginekologice i kaze da ili je cista ili trudnoca... nije mi jasno kako ne moze odmah vidjeti cistu... sto mislite o tome? Cuvali smo se imislim da nije trudnoca, aliovo zbilja vec jako boli i neznam sto napraviti.

Unaprijed puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Duby

Molim vas pomoc ...imam ciste po jajnicima ,nikako do zeljene trudnoće,dajte mi savjet sta napraviti ,kako to da nestane i da se dogodi trudnoca ...hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrlo je važno o kakvim se cistama radi. Ukoliko do trudnoće ne dođe tijekom godine dana uz redovite odnose javite se na odjel za humanu reprodukciju radi obrade i liječenja.