Kontracepcija

kontracepcija

martina_1

Dobar dan!meni je moj ginekolog prepisao yasmin tablete kao zaštitu od trudnoće..koristila sam ih neko vrijeme a onda sam prestala kupovati zbog financijskih i dr razloga..pritom napominjem da imam 18 god i kupujem ih sama ali moja majka nema pojma da ih pijem ni da ih kupujem..otišla sam na maturalac u 8. mj i nisam imala mogućnosti ih kupiti a bilo je vrijeme da počnem uzimati novo pakiranje nakon pauze..međutim ja nisam kupila i odonda ih ne pijem..dobila sam novi recept..trebam li sa svakim početkom mjesečnice početi ponovo uzimati tablete ili ih mogu uzeti bez obzira dali je ciklus ili ne?događalo se da 2 mjeseca uredno prema uputi pijem tablete..pa prestanem..i uvijek sam čekala da dobijem mjesečnicu da počnem ponovo..moram li baš čekati 1. dan menstruacije ili mogu uzeti u bilo koje dr vrijeme i kad nije ciklus?puno hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako želite biti zaštićeni od trudnoće od prvog dana ciklusa trebate početi prvog dana menstruacije. Ali ako su vam ciklusi posve neredoviti nema smisla čekati, počnite odmah i prva dva tjedna koristite i kondom.