Kontracepcija

kontracepcija i gilberov sindrom

Dijana

Molim da mi odgovoritte na moje pitanje. Utvrđen mi je gilberov sindrom, sa povecanjem bilorubina od 30%. Moj ginekolog je ubijeđen, pored svih nalaza, da se radi o posljedicama žutice zbog cega mi ne zeli dati kontracepcijske polule. Mozete li mi odgovoriti da li se u mom slucaju mogu preporuciti kontacepcijske pilule ili pak ne i zasto.
Unaprijed zahvalna!

doc. dr. sc. Branko Radaković

Gilbertov sindrom nije kontraindikacija za uzimanje oralne kombinirane hormonske kontracepcije.

lilith

Znam da je ovaj post prastar, ali imam potrebu odgovorit i nadam se da ćes vidjeti odgovor. Naime, također imam Gilbertov sindrom i dva su mi ginekologa zabranila oralnu kontracepciju i prepisali mi Evra flaster s kojim sam jako zadovoljna. Uz dužno poštovanje doktoru Radakoviću, ipak se radi o 3 mišljenja (Dijanin ginekolog i 2 moja) koja ne preporučuju kombiniranje Gilberta i oralne kontracepcije.