Kontracepcija

Kontracepcija i vene

Keti96

Poštovani,
Prije 3 dana mi se pojavilo crvenilo i otok u promjeru od nekih 8-10 cm na listu lijeve noge. Prvo sam mislila da je od uboda komarca jer sam osjetljiva, ali me to uopce nije svrbilo nego jako bolilo. Kad bih lezala ne osjecam nista, ali kad bih ustala bol bi bila toliko jaka da nisam mogla stati na tu nogu. Bol bih opisala kao da me pece iznutra, također je bilo jako toplo na dodir. Stavljala sam obloge i proslo je ali me zanima vas savjet jer se ne mogu obratiti doktorici jer je na godisnjem, a brine me to jako jer mi mama ima prosirene vene. Pijem rosanelle vec godinu i pol dana.

Hvala na razumijevanju
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da prekinete s terapijom i javite se liječniku. Potrebno je isključiti trombozu. Bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi.

Keti96

Dobar dan, jučer sam išla vaditi krv i piše PV - 1.22 i INR - 0.94, kolesterol je 5,3 i ggt 8 pa ako mi možete objasniti što to znači i smijem li nastaviti uzimati pilule. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su uredni: PV- protrombinsko vrijeme je test za poremećaj koagulacije krvi u vezi s vanjskim putem zgrušavanja, INR je standardizirani nalaz vrijednosti PV-a, GGT je jetreni enzim. Samo Vam je kolesterol (masnoća) minimalno povišen.