Kontracepcija

Test za trudnocu?

Haru96

Postovani imam jedno pitanje.
Poslednju mestruaciju sam imala 13.05. a odnose sam imala 24.05, 31.05. i 07.06. sa time sto je svaki odnos bio zasticen i nije bilo ejakulacije.Meni ciklus i dalje kasni sa time sto je 08.07. i 09.07. bilo malo kapljica krvi pa sam odlucila da ove nedelje uradim test. Test sam uradila 15.07. tj ovaj ponedeljak i pokazao je negativno(test je uradjen rano ujutru sa prvim jutarnjim urinom). Sad mene zanima da li je potrebno da uradim jos jednom test ili ne?
Inace meni su ciklusi neredovni, variraju od 30-35 dana i pre sam imala problema sa kasnjenjem ciklusa ali to je sve bilo pre spolnih odnosa(to se sve desavalao od stresa).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, test je pouzdan. Ne radi se o trudnoći. Savjetujem da uradite analizu hormona.