Kontracepcija

kontracepcijske tablete

Nives

Imam neke strahove i voljela bih da mi se razjasne.
Dakle, kontracepcijske pilule imaju, kao što znamo, mnogo pluseva. No, imaju čini se i mnogo minuseva. Neki kažu da uništavaju jetru, druge da su imale zdrave hormone prije toga, a da su nakon doslovce "uništene" i da su te tablete gotovo otrov...da se organizam od toga treba čistiti barem 6 mjeseci, ako ne i više, ovisno o vremenu uzimanja tableta, ako želiš zatrudnjeti itd., zatim priče cura koje su to pile da im se "naglo povećala samo jedna dojke"(sumnjam da će se to ikad smanjiti)...i sl. Ipak, ostaju najsigurnija metoda sex zaštite, te uz to pružaju sex slobodu. Imam sve savršeno za ciklusom i sa hormonima i naravno, bojim se da ću ugroziti zdravlje. Dajte savjet, što su tu iracionalne tvrdnje i strah, a što zdrav razum?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Naveden tvrdnje jednostavno nisu točne. Ako želite dulji informativni i argumentirani razgovor o pitanjima koja Vas muče javite se u Zavod za humanu reprodukciju Klinike za ženske bolesti i porode, Petrova 13.