Kontracepcija

krvarenja

nikina

lijep pozdrav!

molim vas da mi objasnite što znaći probojno a što točkasto krvarenje? usljed ćega nastaju?
da li je normalno tako krvariti u šestom mjesecu uzimanja kontracepcijskih tableta?

unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve objašnjavaju imena - probojno krvarenje probija, dakle obilno je, a točkasto samo prlja gaćice. Točkasta krvarenja (engleski spotting) se toleriraju prvih 6 mjeseci uzimanja kontraceptiva, a za probojno se ipak trebate javiti ginekologu i dalje dogovoriti s njim.

romana2

Poštovani!
nisam pila kontracep.tablete Logest jedan mjesec i ponovno sam ih počela piti na prvi dan iduće mjesečnice. Trajala mi je 5 dana i onda se nakon dana pauze ponovno javilo krvarenje, ali slabo, više kao neki iscjedak, ali i on traje već neka 4 dana.Da li se trebam zabrinuti ili je to posljedica ponovnog uzimanja tableta?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To što opisujete zove se spotting i uobičajena je nuspojava kontraceptiva.