Kontracepcija

krvarenje

blanka111

s štovanjem!nedavno sam počela piti kontracepciju,pa me zanima da li to krvarenje koje nastupa nakon zadnje popijene tablete je zapravo menga?također,da li je smanjeno djelovanje tableta,ako mi je nakon što trebam poiti prvu tabletu krvarenje već prestalo,budući da treba piti prvi dan menge?!hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Zapravo nije "menga" nego tzv prijelomno krvarenje nakon uzimanja kontraceptiva. Ali praktično, možete to krvarenje smatrati redovnim mjesečnim krvarenjem ili menstruacijom.
A prvi dan menstruacije se uzima samo prva tableta prve kutije kontraceptiva, nakon toga se bez obzira na krvarenje nova kutija uzima nakon 7 dana pauze. Taj dio ste shvatili? I tako ste zaštićeni cijelo vrijeme, dakle i u vrijeme pauze.