Kontracepcija

yasmin i temperatura

azalea

da li je moguće da je yasmin uzrokovao porast temperature,već dva tjedna imam temp do 37.5 nepoznata uzroka(navodno viroza).temperatura se javila u trećem tjednu uzimanja yasmina.da li bi u tom slučaju pomogle neke niže dozirane tablete?
zahvaljujem!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, oralni kontraceptivi ne podižu tjelesnu temperaturu, pa promjena kontraceptiva nema smisla.

petra1984

Osvrnula bih se na ovu temu jer sam i sama imala takav slucaj. Naime, uzimala sam Logest 2 godine i pune sam 2 godine imala konstantno povisenu temperaturu - 37.3, 37.4. Medjutim, tu temperaturu nisam uopce osjecala, kao sto je obicno osjeca covjek koji je prehladjen ili bolestan. Napravila sam krvne pretrage i lijecnik je posumnjao da se radi o nekoj alergiji na koju tijelo reagira povisenom temperaturom. Medjutim, cim sam napravila pauzu s pilulama temperatura se snizila i sad konstantno iznosi prosjecnih 36.6, 36.7. Eto, cisto kao informacija...