Kontracepcija

Krvarenje i Mirena

Jaasnaa

Poštovani,
moje pitanje vezano je uz neredovita krvarenja uz spiralu Mirena. Imam 38.god, dvoje djece, spiralu sam ugradila prije tri godine. Od svoje dvadesete godine liječim hipotireozu, trenutno uzimam Euthyrox 50 mg. Od postavljanja Mirene krvarenja nisu prestala nego su postala rijeđa uz nepravilne periode pojavljivanja i trajanja. Nekad traje oko tjedan dana uz smečkasti iscjedak do idućeg krvarenja dok nekad izostane i po par mjeseci. Nakon duljeg perioda bez krvarenja ono se pojavi nakon odnosa i traje kao redovna mensruacija. Do sada sam obavila dvije kontrole sa spiralom i nalaz Pape bio je uredan u oba slučaja. Ono što me brine su ta krvarenja nakon odnosa. Da li se radi o kakvoj upali ili se spirala pomaknula? Trebala bi uskoro na redovnu kontrolu a ove pojave su me malo zabrinule pa vas molim za mišljenje.
Unaprijed hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije da se radi o upali. Sugeriram cervikalne briseve za početak.