Kontracepcija

Prestanak uzimanja pilula

Nery123

Postovani kontracepcijske pilule pijem 5 mjeseci usla sam u sesti danas mi je 5 pilula u ovom mjesecu i ne osjecam se dobro prije nisam imala nikakvih problema ali kako sam usla u 6 mjesec poslije svake pilule javlja se vrtoglavica povracanje nedostatak kisika i znojenje danas imam strah ne smijem popiti pilulu nisam u mogucnosti trenutno do svoje ginekolice a prestala bih uzimati pilule a ne znam jeli uredu prestati 5 dan ili se treba zavrsiti blister... unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prestanite dana i uskoro ćete dobiti menstruaciju. Odnosi dalje sa zaštitom.

aquichi1991

Pijem Lindynette 30 već godinu dana radi zaštite od neželjene trudnoće. Nisam imala nikakve nuspojave, eventualno neke minimalne. Sada bih htjela prestati s uzimanjem. Zanima me mogu li samo prestati uzimati nakon popijene cijele kutije i kakve su nuspojave moguće? Hvala

Ne znam sta

Postovani doktore, pijem diane 35, prvenstveno protiv akni, ali naravno I kao kontracepciju. No, citala sam po internetu I vidjela da diane nisu namjenjene kao kontracepcija, I zanima me koliko je istine u tome. Zapravo, da li je njihovo kontraceptivno djelovanje smanjeno u odnosu na logest ili lyndette pilule? Trebam li strahovati o mogucnosti trudnoce ukoliko ih koristim I kao kontracepciju? (Imam 19godina)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte do kraja blister. Nikakvih nuspojava se ne očekuje,

Ne znam sta

Postovani doktore, da li mozete meni odgovoriti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sigurne su kao kontraceptiv. Ne brinite.

Ne znam sta

A doktore da li je njihovo (diane 35) djelovanje manje u odnosu sa ostale kontraceptive? Jer znam da drugi imaju pored estradiola I gestodene, dok diane nemaju. Zato me brine. Trebam li mjenjati tablete radi vece sigurnosti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije manje. Apsolutno su sigurne kao kontraceptiv.