Kontracepcija

Logest i glavobolja

Lara

Poštovani, pila sam Logest 6 mjeseci i onda napravila pauzu od 1 mjesec i opet nastavila piti, međutim javile su mi se nepodnošljive glavobolje na desnoj strani glave i bol u lijevom ramenu. Prije nisam imala nikakvih nuspojava od Logesta. Molim Vas da mi kažete dali bi trebala prestati piti Logest i koliko su kontracepcijske pilule stvarno opasne i rizične za moždani udar ili tromboemboliju i kako uopće mogu znati da li mi se tako nešto događa u organizmu? Krv mi je u redu. Hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Zašto Vaše tegobe povezujete s Logestom, pogotovo kada u prethodnih 6 mjeseci niste imali nikakve tegobe. Rizik tromboembolije ili moždanog udara zbog uzimanja niskodozažne oralne kontracepcije je nikakav. No, postoje rizične skupine žena u kojih je taj rizik povećan. Pretpostavljam da je Vaš ginekolog nakon razgovora s Vama zaključio da Vi ne spadate među takve.