Kontracepcija

logest i trudnoća

Mika

Pijem Logest već treću godinu. Ovaj mjesec zaboravila sam popiti 12-tu tabletu, popila sam je sljedeći dan sa zakašnjenjem od 20h, preostale tablete nastavila sam piti po uobičajenom rasporedu. Prvi dan zadnjeg tjedna pijenja tableta imala sam spolni odnos koji je prekinut prije ejakulacije. Još nisam popila sve tablete, a menstruaciju bih trebala dobiti tek za 4-5 dana. Postoji li mogućnost da sam trudna i da li je moguće napraviti test na trudnoću odmah, prije menstruacije?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Postoji mogućnost da ste trudni, ali ne mora biti. Test na trudnoću svakako napravite ako u pauzi uzimanja Logesta ne dobijete menstruaciju.