Kontracepcija

koje su pilule najblaze?

naida

molim vas,odgovorite mi da li su logest pilule,koje ja uzimam su dovoljno blage,i imaju li neke nus pojave? usput,nedavno sam cula da prije upotrebe bilo kojih pilula ginekolog mora obaviti detaljni pregled krvi,kako bi bio siguran da ti odredjene pilule odgovaraju.kod mene to nije bio slucaj. Vase misljenje!

doc. dr. sc. Branko Radaković

Logest su pilule s najnižim sadržajem estrogena na našem tržištu. Ako uzmemo to kao kriterij "jakosti" pilule onda je Logest "dovoljno" blag. Prije upotrebe oralne hormonske kontracepcije mišljenja sam da je potrebno obaviti razgovor s ginekologom, ali da nisu potrebne nikakve "rutinske" laboratorijske pretrage, osim ako ginekolog ne nađe temeljem osobne ili obiteljske anamneze razlog za to.