Kontracepcija

Logest i Yasmin

Nina

Zanima me kolika je razlika izmedju Logest i Yasmin kontracepcijskih tableta? Te tablete ne mogu dobiti kod ginekologa (daju samo Diane,Triquilar i Trinovum) Zanima me da li se mozda kod privatnih ginek mogu dobiti ove tablete? Ili inace te tablete se ne mogu dobivati besplatno ili se moraju kupovati?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Razlika je u sadržaju estrogena i progestagena. Nema razloga da Vam Vaš ginekolog ne prepiše Logest ili Yasmin, koje morate sami platiti. U Hrvatskoj osim Triquilara koji ide na račun HZZO sve ostale oralne kontraceptive morate sami plaćati.