Kontracepcija

Logest pilule

Ivana

Počela sam sa 2 kutijom Logest pilula. Kolika treba biti pauza između kutija? Moj ginekolog mi je rekao, 21 dan se pije i onda 7 dana pauze, pa zatim 8 dan počinjem s novom kutijom. No pročitala sam na nekim stranicama na netu da bi se s novom kutijom trebalo započeti već 7 dan.
Tko je u pravu?
Hvala,

Pozdrav

doc. dr. sc. Branko Radaković

Sigurno nećete pogriješiti ako započnete uzimati Logest pilule već 7 dan.

petra1984

Koristila sam Logest godinu dana i nakon toga po preporuci doktorice napravila pauzu od 2 mjeseca. Tada sam ga ponovno pocela uzimati i sad ga u komadu koristim 2 i pol godine. Doktorica mi je na nedavnom pregledu preporucila da napravim pauzu od mjesec dana. Buduci da sam procitala da se takve kratke pauze ne preporucuju, pogotovo u pogledu pilula s niskom razinom hormona, zanima me da li da se drzim toga sto mi je rekla doktorica i napravim pauzu ili ipak ne. Pilule dobro podnosim i nemam komplikacija.
Zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pauzu kod niskodozirane hormonske kontracepcije nema potrebe raditi jer od nje nikakve koristi. Odlučite sami.