Kontracepcija

yasmin

iv@

Postovana Dr. imam par pitanja za vas,pa da pocnem...Pijem Yasmin sest mjeseci,prije dva mjeseca sam imala sploni odnos u kojemu je decko ejakulirao u mene(ili kako se to vec kaze) a dan prije toga sam popila zadnju tj 21 tabletu iz pakiranja,u strahu od trudnoce kupila sam novo pakiranje i iz tog pakiranja sam popila jos 2 tablete,zatim sam napravila pauzu od 7 dana u kojima sam dobila menstruaciju i osmi dan ponovno pocela normalno piti tablete s time da sam onda taj mjesec umjesto 21 tablete popila 18 tableta,dobila sam menstruaciju iako sam malo duze cekala da dode,nakon toga sam odlucila napraviti mjesec dana pauze i prestala piti tablete,prije 10 dana sam ponovno dobila menstruaciju i ponovno prvi dan menstruacije pocela piti yasmin,inace kada bi tokom krvarenja popila yasmin ono bi prestalo vec drugi treci dan,no sada sam imala duze krvarenje no inace(inace krvarim 5 dana)a sada je to potrajalo 8 dana uz to da sam svih 8 dana pila tablete,a sada nakon tih 8 dana imam cudan osjecaj u trbuhu,ne znam kako to objasniti,pa Vas zato pitam prvo,dali se trebam bojati trudnoce?da li nakon sto sam popila 2 tablete vise,a kasnije 2 manje sada imam duze krvarenje i cudan osjecaj u trbuhu ili je to zbog pauze?i konacno,da li da se obratim ginekologu zbog svega navedenog i odem na pregled? PUNO VAM HVALA! NA ODGOVORU!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dosta toga ste zbrljali ali mislim da niste trudni. Da budete sigurni napravite test na trudnoću.
Za ubuduće - kad redovno pijete kontraceptive zaštićeni ste od trudnoće i u vrijeme pauze - dakle nije bilo potrebe za one dvije tablete. Također, dečko smije ejakulirati u vas, to i jest ideja zaštite od trudnoće. Popiti samo 18 tableta iz pakiranja bila je velika greška, njih ste trebali baciti i kupiti novu kutiju.
No sad, što je tu je - ubuduće pamet u glavu i pitajte nekog tko zna! Sad popijte ovu kutiju do kraja, nakon 7 dana pauze nastavite s novom i bit će dobro.