Kontracepcija

Menstruacija kasni

ficoam

Poštovani, 21 god., menstracija mi kasni 7 dana, do sada bila redovna (2 dana prije ili 2 dana poslije, nikad više od toga), redovna kontrola kod ginekologa bila 20.7., sve okej sa maternicom i jajnicima. Spolni odnos je bio nezaštićen zadnji, predzadnji dan plodnih dana, ali nije došlo do direktne ejakulacije već izvan na kraju. Stres je 4/10. Prehrana isto sve. Debljina ista. Moguća promjena ciklusa? Mislim da trudnoća nije baš moguća. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prvo treba isključiti trudnoću. Ako trudnoća nije u pitanju, radi se o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da prvo uradite test na trudnoću.