Kontracepcija

Moguća trudnoća

Anonymous12

poštovani

Zadnji dan poslijednjeg ciklusa bio je 12.7.
Imala sam spolni odnos bez zastite 19.7. (Plodni dan) decko je ejekulirao izvan mene. Kolike su sanse trudnoce? Inace imam neredoviti ciklus sa kasnjenjima i ranjenjem do 7 dana. Danas mi je, ako racunamo 28 dana, trebao biti 1. dan menstrualnog ciklusa, no nije. Inace nemam izrazene simptome pmsa, ponekad grceve koje trenutno imam. Koliki su sanse trudnoce i trebam li uzeti u obzir konstantan stres i iscrpljenost prosli mjesec kao razlog kasnjenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije bilo ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte još koji dan, menstruacija bi trebala nastupiti.

Ancy03

Dobar dan, zadnju menstruaciju imala sam 4.7 te sam nezasticeni spolni odnos imala 22.7 , menstruacija mi inace kasni izmedju 4 i 6 dana od ocekivane a sad sam dobila 2 dana prije ocekivane. Zanima me dali ima ikakvih mogucnosti da sam ipak trudna te da je ovo "lazna menstruacija" unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je menstruacija nastupila u vrijeme oko očekivane, ne postoji mogućnost trudnoće.