Kontracepcija

Menstruacija nakon kontracepcije

makronka

Postovani, u 1 mj sam prestala uzimati kontracepciju Logest. Zadnja menstruacija mi je bila 27.12.2018.
Zanima me koji je vremenski period u kojem bi trebala doći iduća te kada se moze reci da ona kasni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, većini žena se menstrualni ciklus regulira unutar dva mjeseca po prestanku uzimanja kontracepcije. Ukoliko se ne povrati unutar tri mjeseca potreban je pregled liječnika. Prvih nekoliko menstruacija neće biti točne u dan kako su bile za vrijeme uzimanja tableta. Unutar 6 mjeseci po prestanku uzimanja pilula ciklusi će se vratiti na staro, tj. biti će onakvi kakvi su bili prije uzimanja tableta.

makronka

Dali je sukrvica uobičajena? Pojavila se taman u periodu kada bi trebala doći menstruacija te me zanima dali je to predznak menstruacije ili je to implantacijsko krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacijsko krvarenje se javlja otprilike tjedan dana nakon oplodnje. Jedini način da razlučite o čemu se radi je test na trudnoću.

makronka

Postovani,

zanima me dali je uobičajeno da nakon prestanka uzimanja kontracepcije, menstruacija kasni 30 dana? Tj zadnja menstruacija je bila 27.1. a sljedeća još nije došla. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta menstruacija može kasniti. U pravilu ona se u većini slučajeva regulira unutar dva do tri mjeseca. Ukoliko postoji mogućnost trudnoće, uradite test.