Kontracepcija

Tamno smeđi iscjedak i kontracepcija

zux

Poštovani, prije dva mejseca sam prestala piti kontracepcijske tablete radi pravljenja pauze i od menstrucije koja je uslijedila nakon zadnje tablete nisam više nikako imala. Sada mi se pojavio tamno smeđi iscjedak i traje već 3 dana, šta bi to moglo biti? Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iskljućite trudnoću. Koji je bio razlog za uzimanjem oralnih kontraceptiva?

zux

Pilule sam uzimala zbog kontracepcije i napravila pauzu, htjela bih opet piti ali nikako da dobijem menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na UZV da se vidi da li se radilo o menstruaciji.

tsmarta

Poštovani! Pijem kontracepciju yaz, to su trece tablete koje sam pocela piti krajem 12.mj. Prije dva dana pojavio mi se tamno-smeđi iscjedak i traje vec danas treci dan, a menstruacija bi trebala doci tek za 9 dana. Također, sve sam tablete u ovom ciklusu popila na vrijeme. Zabrinuta sam sto bi to moglo biti?
Hvala na odgovoru i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju koje se može javiti kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Nastavite s redovnim uzimanjem terapije i ono bi se trebalo regulirati. Ukoliko ne stane kroz iduća dva do tri ciklusa javite se liječniku.