Kontracepcija

mirena

vesna

Imam 48.godina.Patim od dugotrajne anemije izazvane obilnim
mjesečnicama.Tijekom sistematskog ginekološkog pregleda preporučena mi je histerektomija,jer već godinama imam miome,a sad i polipe.Napominjem da pratim njihovu veličinu i ona se nije drastično mijenjala.Moj ginekolog smatra da bih prije operacije trebala pokušati sa spiralom mirena. Molim Vaše mišljenje.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Polipi (ako mislite na polipe u sluznici maternice) se mogu i moraju odstraniti u Vašoj dobi radi uvida u patohistološku dijagnozu, ali zbog toga nije potrebno odstraniti maternicu. Ne znam veličinu, broj i lokaciju Vaših mioma, ali ako Vam Vaš ginekolog predlaže Mirenu mislim da isplati pokušati.