Kontracepcija

uzimanje kontr. pilule

tina

Započela sam sa uzimanjem kontracepcijskih pilula (Yasmin) sedmog dana od menstrualnog ciklusa (koji mi traje cca 33 dana). Upoznata sam s činjenicom da djelotvornost pilule sada neće biti dovoljno učinkovita. Zanima me kada mogu biti sigurna i prekinuti dodatnu mehaničku kontracepciju.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Sljedeći ciklus, ukoliko budete poštovali pravila o pravovremenom početku uzimanja Yasmina u tom ciklusu.

tina

mea culpa.
Zahvaljujem na odgovoru i molim savjet.
Trebam li sada, budući sam sa pilulama započela tek 7.dan, prekinuti i započeti novo pakiranje pravovremeno?

silvia

zanima me ako pijem Yasmin pilule normalno 21.dan, i napravim pauzu 7 dana , u tih 7 dana dobijem menstruaciju , zanima me dali one djeluju i tih 7 dana kad ih ne pijem jednako ko i kad ih pijem? ginekolog mi kaže da, ali većina cura koju sam pitala nije baš sigurna u to. Molim vas jako me zanima..Dali može doć da začešća tih 7 dana pauze???? zahvaljujem

doc. dr. sc. Branko Radaković

odgovor Tini - Ne, uzimajte do kraja 21 pilulu, napravite pauzu od tjedan dana pa započnite ponovno uzimanje Yasmina. Tada ste sigurni.

odgovor Silviji - Ako ste redovito uzimali Yasmin nemožete zanjeti u pauzi uzimanja Yasmina ako ona nije duža od 7 dana.