Kontracepcija

mirena

Jasna

Imam 45 godina i rodila sam jednom prije 21 godinu na carski rez.Po preporuci ginekologa dala sam ugraditi mirenu i to zbog obilnih,veoma bolnih i dugotrajnih menstruacija. nakon 12 dana ginekolog mi je izvadio mirenu radi nesnosnih bolova popraćenih oskudnim krvarenjima.2 dana nakon što sam izvadila mirenu počela sam obilno krvariti uz nesnosne bolove, 6 dana prije očekivane menstruacije. Krvarenje sam smanjila kapljicama ergotyl.Molim savjet o tome što mi je činiti.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Preporučam Vam dobrog ginekologa koji će učiniti adekvatnu i potrebnu obradu prije postavljanja Mirene. U Vašem slučaju teoretska mogućnost je da Mirena nije bila dobro "postavljena" u šupljini maternice, premda u jednog malog broja žena može se raditi o mogućnosti da jednostavno maternica ne prihvaća strano tijelo. No, svakako se javite ginekologu.