Kontracepcija

Zacece tjekom uzimanja pilule

Jelena

Imam pitanje!
Ako ipak postoji mali postotak mogucnosti zaceca tjekom uzimanja kontracepcijskih pilula,kojim danom bi bilo najbolje da se suzdrim od snosaja?
I ,ako ostanem trudna tjekom uzimanja pilula da li se trudnoca moze normalno nastaviti ili je pozeljan pobacaj?Koje su nus pojave zaceca tjekom uzimanja pilula?

Hvala!!!

doc. dr. sc. Branko Radaković

Kod uzimanja nekih, pogotovo niskodozažnih oralnih kontraceptiva, uz određene nepovoljne uvjete postoji određeni veći rizik mogućnosti trudnoće. No, ukoliko se pridržavate uputa mogućnost trudnoće uz oralnu hormonsku kontracepciju je izuzetno mala (0,1%), a ukoliko uopće postoje neki "kritični" dani onda je to period između 9-14 dana ciklusa.