Kontracepcija

Moguća tromboza

fila22

Poštovani dr.,
Zanima me je li moguća tromboza ako sam svaki mjesec pila dva-tri dana zaaredom dvije tablete Belara zbog spotting krvarenja? Mislim radi se o vecoj dozi hormona pa ne znam je li to moze nepovoljno utjecati.
Hvala unaprijed.

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost tromboze općenito raste kod korisnica oralnih kontraceptiva. To što ste tijekom nekoliko dana uzimali po dvije tablete ne povećava dodatno taj rizik.