Kontracepcija

Mogućnost trudnoće

Maja977

Poštovani,
Zanima me postoji li bilo kakva mogućnost trudnoće u sljedećim uvjetima: maženje u bazenu gdje oba partnera na sebi imaju kupaće kostime, bez ejakulacije i penetracije i bez dodirivanja organa osim preko kostima. Znam da je pitanje djetinjasto, ali posljednjih dana osjećam jaku i neobičnu bol u donjem dijelu trbuha. Samo se želim zaista uvjeriti da radim drame gdje nije potrebno. Hvala na razumijevanju i želim Vam ugodan ostatak dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji niti teoretska mogućnost da bi na taj način došlo do trudnoće.

Trewa

Poštovani,
Da li je moguca trudnoca ako je decko ejakulirao u kondom, ali smo odmah poslije toga bili u moru, te je on urinirao, pa me zanima da li je moguce da spermiji koji su mozda ostali u uretri prezivjeli u moru i da li je moguce da dospiju u rodnicu putem mora? Zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost oplodnje na taj način.

Luciley

Poštovani,
Imala sam spolni odnos prvi i drugi dan nakon završetka posljednje menstruacije. Počela je 9.7.,a zavrsila 14.7. Znam da su to neplodni dani, ali prije 3 mjeseca sam prestala koristiti pilule, a ovaj odnos je bio nezaštićen (dečko je ejakulirao izvan). Brine me postoji li mogućnost trudnoće?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su bili neplodni dani, a niti je došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća.