Kontracepcija

novynette

zeleno_zuta

Postovani,
koristila sam godinu i pol dana kontracepcijske tablete novinete, te sam ih prije 2.mj prestala koristiti. Od tad nisam imala menstruaciju. Prosli mjesec mi je dosao svijetlo smedi isjedak koji je trajao 3-4 dana i nakon toga opet nista. Trebam li se brinuti?

Unaprijed hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

zeleno_zuta ,

iscjedak kojeg ste primjetila bila je oskudna menstruacija.
Nakon prestanka kontracepcije može ponekad trebati duže vremena da se usporeni spolni hormonski sustav razbudi.
Ako se to ponovi javite se ginekologu da preporuči Duphaston tabl kako bih se izazvala menstruacija .

L.p.

zeleno_zuta

Oko 15.5 sam imala normalnu menstruaciju i nakon toga sam prestala s pilulama, onda sam imala negdje oko 15.6. mali iscjedak ( ovo gore sto sam navela) i sad bi mi trebala doci oko 15.7. Doktor mi je prepisao tablete koje ste naveli, no ja sad ne znam dal da pricekam jos s tim tabletama jer mi mozda samo kasni druga mjesecnica, no strah me posto ja idem u petak na more na mjesec dana da mi se tu isto nebi jos produljila radi promjene klime. Sta mi Vi preporucujete?

Unaprijed hvala puno

Nataša Šemnički, dr. med.

zeleno_zuta ,

započnite odmah s Duphastonom i zato bih slijedeća menstruacija trebala doći na vrijeme.

L.p.

tweety18

Pocela sam prvi put piti novynette i sada sam na 15-stoj tableti preporucene su mi radi neredovitih cikusa.... s deckom sam spavala ima par dana te je svrsio u mene ...pijem ih svaki dan u isto vrijeme medjutim neznam da li je od jaceg sexa ili obnavljanja sluznice ,ali pocelo mi je ic pranje na gacicama ostaje zutkasto lagano a na pogled prvi ili je bijelo ili prozirno ...i imam povremene bolove u jajnicima kratkotrajne i u vaginalnom otvoru i vjetrove cesce mozete li mi rec postoji li sansa za trudnocu?

Uplasena25

Poštovani, imam pitanje. Novynette pijem godinu i pol dana i nikad nisam imala problema. 8.6. počela sam s novom kutijom i sve je bilo uredu, u pauzi od 7 dana dobila sam menstruaciju kao i svaki put prije toga. Imala sam nekoliko odnosa uz pilulu koju sam redovito pila, koistila sam i kondome ili prekinuti snošaj kako koji put . Novo pakovanje kao i uvijek počela sam piti 6.7 na sredini ciklusa pojavilo se malo točkastog krvarenja koje je trajalo 2-3 dana veoma oskudno, sada već 7 dan pauze nema menstruacije, a sutra bi trebala početi s novom kutijom. Nikad mi do sada nije uz pilulu izostala menstruacija. Jeli to zbog točkstog krvarenja ili sam možda trudna iako mislim da uz toliku zaštitu teško da je mogće? Hvala

Uplasena25

Samo bih žejela nadodati da je posljednji odno bio 2.7 i taj dan je nastupila menstruacija. Novo pakovanje započela sam 6.8 i od tada nisam imala niti odnose niti sam propustila pilulu. Imam li razloga z brigu jer se panično bojim trudnoće i već sam umislila i mučnine kojih uopće nema. Hvala!

m218

Postovani,
danas bih trebala popiti zadnju pilulu iz blistera. ovo mi je tek prva kutija, a prije nisam pila kontracepcijske pilule. u uputama stoji da bi menstruacija trebala nastupiti tek u pauzi, medutim meni je krvarenje pocelo danas. trebam li preskociti posljednju pilulu ili je popiti danas i normalno napraviti pauzu od 7 dana?

Uplasena25

Ispravak zadnjeg posta je 6.7 a ne 6.8 od tolike panike više krivo pišem. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana tweety ne radi se nikako o trudnoći ali o infekciji u ginekološkom sustavu svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana uplašena. Savjetujem test na trudnoću. Ako je negativan krenite sa novim blisterom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana m18 možete je propustiti a novi blister nakon 7 dana pauze.

Uplasena25

Poštovani, hvala Vam na odgovoru. Napravila sam test na trudnoću koji je je bio negativan. Vjerojatno bezveze pančarim ali sada me brine što ga nisam učinila prvim jutarnjim urinom nego je bio drugi ili treći, iako je na testu pisalo da je pikladan za bilo koje doba dana. Imam li razloga za brigu? Danas tj večeras bi trebala započeti s novim blisterom, ima li smisla za nekoliko dana raditi ponovo test budući da ću tada već piti pilule ili da bez straha nastavim sa uzimanjem kao i do sada? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba novi test.Pouzdan je i ovaj. Savjetujem da krenete sa novim blisterom danas.

zeleno_zuta

Postovani,
Popila sam Duphaston tablete pakiranje od 20 tableta, pila s 10 dana po jednu ujutro u 9h i jedni navecer i 21h no menstruacija mi jos nije dosla. u nemogucnsti sam otici na pregled do 25.8. . redovni pregled sam obavila prije dva mj kada sam o
i prestala s kontracepcijskim tabletama i tad je sve bilo ok.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana 7-10 dana nakon popijenih Duphastona obično nastupi prijelomno krvarenje. Ako se to ne dogodi može se raditi i o trudnoći.

Nici

Postovani, neznam sto da radim. Molila bih vas za savjet.imam 18.god I pijem novynette vec 5 mj. Popila sam vec sedam tbl.od petog blistera. Doktorica mi ih je preporucila zbog neredovitih mjesecnoca.otkad ih pijem nisam vise imala tih problema. Prije mjesec ipo dana prvi puta sam imala odnos s momkom i nije bilo nikakvih nuspojava. Prvi puta bilo je malo krvi..to mi je potpuno jasno te je kasnije sve bilo ok.No jucer 22.8. sam imala odnos i danas kada mokrim,mokrim krv. Prepadnuta sam.neznam sto da radim. No prije deset dana sam osjetila lagano peckanje dok sam mokrila.no to je prestalo nakon dva tri dana.da li je to povezano mozda s nekom upalom ili zbog odnosa s momkom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se vjerovatno o jakoju upali u mokraćnom sustavu. Savjetujem da napravite urinokulturu ali prvo se svakako javite svom liječniku opće medicine.

zeleno_zuta

Poštovani,

nakon tih tableta mjesecnica mi je dosla 8.8 te nakon tog 5.9. ovaj mjesec mi nije dosla, imala sam spolni odnos 3.10. sa zastitom (ne znam dal je to bitno pa sve pisem) . Da li je moguce da mi se opet uneravnotezila ili?

Unapredij hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

zeleno_zuta ,

učinite test na trudnoću i ako je negativan provedite terapiju Duphaston tbaletama kroz 10 dana.

L.p.