Kontracepcija

Nastavak pilula

makronka

Postovani...neznam ni kako da srocim ovo.
Nekako sam nastavila piti pilule iako mi je zadnja pilula koju sam popila trebala biti u srijedu. Znaci popila sam pilulu u četvrtak, petak, subotu... (uzela sam novi blister jwr sam stari izgubila i kako sam počela piti tako sam nastavila).
Imam nekakvu sukrvicu. Sada me zanima šta je najbolje napraviti? Nastaviti piti dslje pa prestati kada se potroši taj još jedan blister? Sa time bi preskočila menstruaciju ovaj mj ili prekinuti odmah? Pa čekati menstruacija pa ba prvi dan početi piti novi kutiju?

Veoma mo je važna zaštita jer sam nezaštićeni odnos imala u aubotu...sto mi je najbolje napraviti a da sam i dalje zaštićena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uzimanjem do kraja blistera i tada napravite uobičajenu pauzu. Zaštita se neće smanjiti, niti se može dogoditi išta loše. Krvarenje koje se javilo je probojno (zbog preskakanja pauze). Ono nije opasno i ne smanjuje zaštitu.

makronka

Postovani, po Vašem savjetu nastavila sam piti novu kutiju pilula dalje bez rađanja pauze te mi je do kraja blistera ostalo još 13 pilula.
Menstruaciju sam time preskočila ali ono sto me brine jer nekakvo čudno krvarenje koje se javlja nakon odnosa. Krvarenje je jako jako jako avijetlo ali ipak nije cisto bijelo već se vidi ds je pomiješano sa krvi. Pilule sam uredno pila te nisam niata preskočila, a sto se nezaštićenih odnosa tiče...bilo ih ne. Također nakon odnos osjetim bol u desnim jajniku. Zanima me postoji ki kakva mogućnost trudnoće prema opisanom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju zbog preskakanja pauze. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ne postoji mogućnost trudnoće.