Kontracepcija

Pitanje u vezi krvarenja

mirea

Poštovani,
Zanima me razlika između menstruacije i krvarenja u trudnoći? Da li i u tim krvarenjima u trudnoći ima onog odljuštenog krvavog tkiva (ona malo krvava zrnca) koja se izlučuju kao kod menstruacije?
Zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Krvarenje u trudnoći je drugačije nego krvarenje u vrijeme menstruacije, ali ne na način koji bi se dao opisati da ga vi prepoznate. Test na trudnoću će riješiti dileme

mirea

Moja mjesečnica i inače traje 5 dana-2 dana sam jako krvarila,normalne crvene boje,stim da sam prvi dan imala jako smeđi iscjedak i nakon para minuta crveno je sve bilo,kao i inače,3 dana je isto bilo crveno,ali puno manje krvarenje,4 i 5 dana-normalno kod mene smeđi iscjedak... Čitala sam da je to krvarenje u trudnoći jako svijetlo crvene boje,i da nije nimalo obilno...Jel se trebam brinuti,dobila sam na vrijeme,i sa bolovima koje inače imam?Od ovoga mjeseca pijem kontracepcijske pilule...
hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A nije vam palo napamet da je krvarenje drugačije zbog pilula happy?

mirea

Je,palo mi je napamet...znam da je to moguće...happy Vidjela sam da ste napisali da su mogu nuspojave kod pilula,nabujale grudi...jel to moguće da se meni to već vidjelo nakon 2 popijene pilule,inače mi takve budu u PMS-u,ali ovaj put nisu bile,već kad sam dobila mjesečnicu?
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To su nuspojave, ne brinite. Još pročitajte i temu Obavezno pročitati, molim.

mirea

Hvala vam ...već sam sve to pročitala 10 puta happy Jednostavno nisam mogla vjerovati da nakon tako malo pilula tj.maltene jedne pilule se već javljaju nuspojave...šta će tek kasnije biti happy Znači da se ne brinem da sam trudna?mislim mjesečnica mi je ko' inače,i po trajanju,i po izgledu,da ne kažem i po mirisu, ali stvarno svakakve gluposti čitam na forumima i okolo naokolo na netu,i sve me to zbunilo,užasno...

mirea

Draga doktorice... bila bih vam vrlo zahvalna kad bi mi odgovorili na posljednje pitanje,ako se i može nazvat pitanjem happy i na ovo... Prestala sam curit u sub.,tj to mi je bio zadnji dan smeđeg iscjetka,kao što mi je i inače zadnji dan... Ovako,pijem pilule,od ovog ciklusa (to znate) sad mi se počeo pojavljivat obilan bijeli iscjedak,a na gaćicama je žučkaste boje,šta to znači? Znam da je spotting uobičajan u uzimanju pilula!
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ja se uopće više ne mogu snaći u vašim napisima happy. To je iscjedak, a što bi drugo bilo? Kako bi bili trduni, uopće ne shvaćam? Ajd nemojte više ništa pitati molim happy

mirea

ma znam ja to sve happy Ali kažem vam da sam počela svašta čitat po forumima,i zo me užasno zbunilo...samu sebe mučim sad

Strahodtrudnoce

Mogu li se krvarenja u ranoj trudnoci ( ne mislim na implantacijsko vec ostala krvarenja zbog drugih uzroka u trudnoci ) vise puta dogadati u vrijeme kada treba doci menstruacija ili ona ne dolaze sinkronizirano pred kraj ciklusa kao inace menstruacija..

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenja u ranoj trudnoći mogu dolaziti nepravilno i nisu povezana s ciklusom.

Strahodtrudnoce

A imaju li komadice, nakupine krvi u sebi ili je to oskudnije?

Ivo Balenović, dr. med.

Komadiće (ugruške) ima menstrualno krvarenje.

Strahodtrudnoce

Hvala na odgovorima

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Kiki619

Pozdrav,
imam pitanje u vezi menstruacije odnosno jel je to prava menstruacija. 25.07. sam trebala dobiti menstruaciju ali imala sam samo lagani smeđi iscjedak, i do danas 30.07. ništa kada sam dobila menstruaciju. Znači kasnila je 5 dana, mogucnost za trudnocu su bili minimalne, ali opet... Jučer navečer sam osjetila jak pritisak i bolove u trbuhu i danas kada sam dobila je bilo bolno ali sada se lagano smirilo. Krv je crvene boje kao inače a kada idem mokriti izađe jaka crvena ko sluz. Zanima me jel postoji mogućnost da je to lažna trudnoća.

Kiki619

Lažna menstruacija, ne trudnoća

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je prava menstruacija.