Kontracepcija

neuredan ciklus i kontracepcija

medena

Štovani,

budući da sam u nekoliko navrata uzimala kontracepcijske pilule u svrhu reguliranja hormonske ravnoteže, te činila pauze između toga, a ciklus mi još uvijek nije niti blizu urednom, zanima me korištenje pilula ovaj puta u svrhu zaštite od neželjene trudnoće...
Mogu li početi uzimati pilule bez obzira na fazu ciklusa, ako ih, naravno, nastavim uredno uzimati?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Bolji je izbor započeti uzimanje hormonske kontracepcije početkom menstruacije, koju možete prethodno izazvati uzimanjem Utrogestana ili Dabrostona 10 dana. No mišljenja sam da je ipak najpametnije da se javite svom ginekologu.