Kontracepcija

yasmin i iscjedak

katarina

Dobar dan, zamolila bih Vas da mi odgovorite na dva pitanja. Unaprijed zahvaljujem!
1. Koristim yasmin oko 4 mjeseca i sad mi se pojavio malo jači iscjedak, pa bi me zanimalo ako to može biti od kontracepcije? Da li bi trebala otići do ginekologa?
2. Jeli moguće da moj spolni partner dobije crvenilo oko glavića ako ja imam jaći iscjedak i da ga svrbi?

doc. dr. sc. Branko Radaković

1. Ako je iscjedak u svezi s uzimanjem Yasmina onda je on obično smeđkast, sukrvav. Sve ostale "vrste" iscjetka nemaju veze s uzimanjem oralne hormonske kontracepcije pa ni Yasmina.
2. Moguće je ako se radi o iscjetku upalne etiologije.
Obratite se Vašem ginekologu koji će Vam dati daljnje upute.