Kontracepcija

Nezasticen spolni odnos-pitanje

Poštovani,
dečko i ja smo imali nezaštićen spolni odnos 25.09., pri čemu je on ejakulirao u mene. Međutim, 24.09. mi je završila menstruacija, a kako sam računala plodni dani bi mi trebali početi 28.09., pa me zanima postoji li ikakva šansa za brigu s obzirom da je odnos bio za vrijeme neplodnih dana?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru,
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Mogućnost trudnoće je samo teoretska - ako baš ovaj ciklus ovulacija nastupi ranije od uobičajenog.

Poštovani, puno Vam se zahvaljem na odgovoru..
Još samo jedno pitanje. Što mislite ima li potrebe onda za pilulom za dan poslije?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Ako želite biti potpuno mirni, uzmite je.

Hvala na odgovoru. Vi smatrate da nema potrebe za tabletom?

Ivo Balenović, dr. med.

Mislim da nema potrebe.

PlatinumPerfection

Postovanje! Molim da mi odgovorite na pitanje! Menstruaciju sam dobila 20.10, trajala je 4/5 dana. Prvi nezasticeni odnos je bio 23.10 bez ejakuliranja. Zatim 25.10 i kroz naredna tri dana 26,27 i 28.10 bez ejakuliranja u rodnicu. Ciklusi su mi kako kad, variraju od 23-25 dana do 28-29. Posto sam bila u zemlji gdje nemaju Ellaone popila sam je 29.10 u 10 h ujutro kada sam dosla kuci. Mozete li mi reci da li sam bila u plodnim danima i da li postoji rizik od trudnoce? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, a i tabletu ste uzeli na vrijeme tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

PlatinumPerfection

Hvala puno na odgovoru! Mozete li mi reci jos od petka 30.10, znaci dan nakon sta sam popila Ellaone imam iscjedak, kao mlijecni i rastezljivi i osjecam onako probadanje u janicima kao kad trebam dobit menstruaciju i donji dio leda me boli. Da li je to moguce od pilule i da li ce mi sljedeca menstruacija doci ranije ili kasnije?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je od pilule. Menstruacija u većini slučajeva dolazi u očekivano vrijeme, ali može doći ranije ili kasniti. Nema pravila.

meka25

Poštovani,
zadnja menstruacija je bila 15.1., a sljedeca bi trebala biti 11.2., no u posljednje vrijeme ili kasni 2 dana ili dode ranije 2/3. Na aplikaciji sam stavila da mi uzme prosjek posljednih pola godine zbog plodnih dana pa ispada da je ciklus od 27 dana. Prema tome, imala sam nezasticen odnos 15. dan ciklusa od posljednje menstruacije, znaci pred kraj plodnih dana (ako je ciklus od 27 dana). Decko je svrsio nakon sto je odnos zavrsio, i to poslije 10-ak minuta, a ja sam nakon odnosa 2 puta mokrila. Brine me sto su jos bili plodni dani i je li slucajno predejakulat pobjegao. Pretpostavljam da nije moguca trudnoca, ali pitam Vase misljenje.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, od predejakulata trudnoća nije moguća jer ne sadrži spermatozoide.