Kontracepcija

Obilna mjesečnica i trinovum

J.R.

Poštovana doktorice,
imam 29 godina i do sada sam imala dosta problema,prije dvije godine laparaskopiju ciste i histeroskopiju polipa,ove godine opet histeroskopija polipa,ali me muči sada taj zadebljan endometrij i obilne menstuacije,moj ginekolog mi je dao kontracepciju trinovum.Popila sam sedam tableta i jako teško je podnosim,imam mučnine,prvih dana sam i povraćala,kao i neko malo probadanje i žiganje u mišićima ruku,nogu i oko srca,ne znam je li zbog privikavanja organizma ili mi te tablete ne odgovraju?.Imam li razlog za brigu?Prije pet godina sam koristila yasmin,pa jeanin oko godinu i pol dana.Po vašem mišljnenju da li bi ovu kutiju trinovuma trebala popiti do kraja ili prestati i šta se može dogoditi ako prestanem?I da li postoji neki drugi način za smanjenje endometrija i menstruacija?.Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Dugoročno nažalost ne , ali možete probati novi OHC na tržištu baš za kontrolu krvarenja , a to je Qlaira.