Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Lilly_a

veliki pozdrav .. imam jako veliki problem .. naime moja menst.kasni vec nekih 5 dana .. na pocetku mjeseca sam imala odnos sa svojim momkom.. naravno koristili smo zastitu ali samo s njegove strane .. sve je bilo uredu , cak sam i vidjela da je svrsio u kondom ..ali sada me je strah me da nisam ostala trudna .. ponekad su mi se javljali znaci kao mucnina,i znala sam drhtat .. jako me je strah pa bi vas molila za savjet,,inace nemam redovan ciklus,znalo se desit da mi kasni..ali sad sam posebno zabrinuta,ipak kraj je mjeseca a ja jos nisam dobila..hvala vam unaprijed ..

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ne dođe još za 7 dana napravite test.

iwy

Pozdrav ! happy

Imam gotovo isti problem kao djevojka iznad. Naime, menstruacija mi kasni već gotovo tjedan dana. Imam redovne odnose s dugogodišnjim dečkom i gotovo uvijek imamo odnose sa zaštitom (kondom.) Prije 2.mj. smo imali malu ˝nezgodu˝ s kondomom jer je puknuo, no napravili smo test i bio je negativan , a menstruacija mi je kasnila isto toliko , ali je naposljetku došla. Prošli mjesec sam imala redovnu menstruaciju, a to je bilo 25.7. Inače su mi uvijek redovne ili dođe do 25.-og. Međutim, ovog mjeseca mi kasni, kao što sam navela gotovo tjedan dana, a prekjučer smo imali nezaštićen odnos i dečko je svršio. Prije toga smo imali par puta nezaštićene mada je naposljetku završilo zaštitom, a kaže da prije toga nije svršio. Znam da je još preprerano znati da li je došlo do oplodnje ili ne, ali me muči što mi kasni, a uz to sam prije 3-4 dana počela osjećati bolove kao pred menstruaciju, ali nije bilo ničega osim pojačanog bijelog iscjedka, ponekad lagano žutog i pojačanog mirisa. Uz to, već mi je tih zadnjih dana pomalo hrana i kava čudnog okusa i podriguje mi se poslije svega, osjećam bolove u preponama te sa lijeve strane trbuha, osjećaj povećanih i bolnih grudi također. Mislili smo sačekati još par dana pa napraviti test pa onda otići do ginekologa, ako u međuvremenu ne dobijem menstruaciju.

Natalija Beljo, dr. med.

Tako i napravite.

Maki5555

Poštovana,
ovakva je situacija, djevojci kasni menstruacija 7 dana, tj. trebala je dobiti 24.08. Do danas još nije, pa smo razmišljali da napravimo test. Posljednja menstruacija joj je završila oko 31.07., a od posljednje menstruacije smo imali odnose posljednji put 5.8., bez zaštite, poslije nismo. Da li postoji mogućnost da je trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ne dođe za 7 dana napravite test.

ivanaa90

Dobar dan! E ovako... Dobila sam 1. avgusta, danas je 6-ti i jos nista, znaci kasni mi 8 dana i jako sam nervozna... Inace nevina sam. E sad bila sam prehladjena pre nedelju dana i pila sam antibiotike (sinacilin). Ne osecam nikakve bolove u donjem delu stomaka. Takodje radila sam prosli mesec u nekoj firmi i dizala teret od 10, 15 kg, ali pitanje je da li je od toga? Hvala unapred happy

Natalija Beljo, dr. med.

To šta kasni samo 8 dana nije razlog za paniku, tako da još malo pričekajte .

ivana85

Poštovana, zadnji put sam imala menstruaciju 2.8. Ciklusi mi zadnju godinu traju 32 dana (jednom 35) . Kod ginekologa sam bila prije 4 mjeseca i sve je u redu. Koristimo zastitu,samo sam se sjetila da je naopako stavio kondom,ali ga je odmah okrenuo,je li moguce da zbog toga kasni? Imala sam vrlo vazan ispit i bila sam pod stresom pocetkom mjeseca..Ne zelim panicarit pa vas molim za savjet.Unaprijed hvala

zabrinutaa

doktorice, o čemu ovisi kašnjenje menstruacije? prošla menstuacija kasnila mi je 50 dana, a sad mi opet kasni 46 dana..

zabrinutaa

doktorice, da se nadovežem na moje pitanje gore.
u petak sam vidjela na gačama smeđi iscjedak. mislila sam da sam dobila mengu..poslje cijeli dan ništa.. iduće jutro opet smeđi iscjedak. pošto sam morala početi sa yasminom, popila sam pilulu. e sad, od poslje više nema ništa. ni iscjedak ni menge. pretpostavljam da to nije bila menga pa sam prestala s yasminom. popila sam samo jednu pilulu... što mi se događa?

Natalija Beljo, dr. med.

ivana85 Može od toga kasniti.

zabrinuta Ne znam od kad pijete Yasmin ili ste ga tek namjeravali piti, kakav je UZV nalaz.?

zabrinutaa

nalaz: policistični jajnici.
a yasmin sam tek trebala početi piti. imala sam pauzu 3 mjeseca..

Natalija Beljo, dr. med.

Sad puno jasnije, nista čekajte do sljedeće mjesečnice ili neka Vam ginekolog da tbl da izazove mjesečnicu kako biste mogli početi piti.

lolly_lee

Poštovana doktorice,
trebala bih Vaše mišljenje. Naime, posljednju mjesečnicu sam dobila 11.8. 2010., ciklusi mi obično traju 30-32 dan tako da sam sljedeću očekivala 10.09. No, 3.09. i 4.09. sam imala nezaštićeni odnos uz prekid snošaja. Prema uobičajenim ciklusima to mi nisu plodni dani, no mjesečnica mi kasni. 15. 09. sam radila test za trudnoću koji je bio negativan, a 16. još jedan (drugog proizođača) koji je također bio negativan, oba sam radila u poslijepodnevnim satima jer je na deklaracijama bilo naznačeno da se mogu raditi u bilo koje doba dana i već na dan izostanka mjesečnice. Zanima me može li se sad odbaciti mogućnost trudnoće ili su testovi rađeni prerano te bi li trebalo ponoviti testiranje još jednom?

nina_18

veliki pozdrav .. imam jako veliki problem .. naime moja menst.kasni. zadnji put sam imala menstruaciju od 28.6.-4.7.2010 Imam redovne odnose s dugogodišnjim dečkom.Prosli mjesec sam imala nezaštićeni odnos uz prekid snošaja. Dali moram strahovati od trudnoce ili sam se mozda prehladila.Molim vas da mi sto prije odg. Unaprijed hvala!

dea92

dobar dan..nova sam na ovoj stranici i oprostite ako se ponavljam..vec sam vam pokusala poslati poruku ali ne znam jel uspijelo..stanje je ovako..menstruacije su mi jedan mjesec 22,23 dan a iduci 25,26.. sada trebam dobiti 25,26 dan..spolni odnos imala sam 4 dan menstruacije..odmah na pocetku puknuo nam je kondom, ali nije bilo svršavanja..ni blizu..zanima me moze li mi menstruacija kasniti(tj moze li se zatrudniti uz ono malo sjemene tekucine koju muskarci luce tijekom odnosa)? i trebam li se brinuti?

DJEVOJKA 116

ovako,,,samo me jedno zanima...i znam da je glupo i sve to...al svejedno..moram se smirit..pa zato i pitam
zadnji put sam imala stvari 13.08...i trajale su oko 9 dana...inace mi traju po 3-4..jer se svakodnevno kupam s njima...i u moru odmah prvi dan...tog puta su mi bile duze do oko 9 dana...pa mozda malo i kasnije...potom..sam se zvz drpala s prijateljem...i on me pokusao prstenjacit...ja sam imala...rebe..i dole gacice...nisam mu dala ispod reba...ali je uspio na kratko doc na gacice..i tamo je trljao...kad je pokusao uvuc ispod gacica...nisam mu dala..dosao je samo do stranee..gacica..i onda sam ga ja makla...no evo..treba asam dobit menzes 7.09...ali mi kasne oko 2 tjedna...ne znam..ni kako ni zasto...jer po meni...nisam nista radila..i od ovoga ne moze bit nista...nesto me bolio zeludac...ii kao podrigivala sam i imala gasove..i jos mi malo traje to...i ponekad me zaboli dole kod jajnika...i prije me nesto bolila uzasno glava...pa sad ne znam sta je ,,molila bi da me malo smirite...jer stvarno mislin da ne moze bit trudnoca..kad nisam imala spolni odnos..-.-'

Natalija Beljo, dr. med.

lolly_lee Napravite test na prvi jutarnji urin.

nina_18 Napravite test.

dea92 Može se ostati trudan.

DJEVOJKA 116 Naravno da nije trudnoća kada niste imali odnos tako da se još malo strpite i doći će.

DJEVOJKA 116

..hvala vam puno..
samo jos jedno pitanje,,tj 2..
ako je on i imao nesto na ruci..(posle sebe,diranja)...a nije opet usao unutra..nego sa strane,,,opet ne moze bit nista?
i,,ako mozete znat..kako se racunaju plodni dani,,,(za ubuduce)...ako sam naprimjer menzes dobila oko 13.08..tj 10.08...a onda sam trebala dobit 6.09 (a nisam)..kad bi tad tu trebali bit plodni dani?
hvala jos jednom