Kontracepcija

Odgoditi menstruaciju

jozefina

Pijem kontracepcijske pilule Trinovum. Htjela bih pomaketi menstruaciju za deset dana. Zanima me kako postupiti u tom slučaju, kako nastaviti piti pilule? Vjerujem da se odmah počne piti sljedeće pakiranje, i da li se mogu piti dva pakiranja zaredom bez pauze? Ima li to kakve posljedice na zdravlje?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Popijte dva pakovanja zaredom, a onda prije slijedećeg napravite pauzu od 7 dana. Kontinuirano uzimanje kontraceptiva nema nikakve neželjene posljedice po zdravlje, dapače, ima puno dobrobiti. Postoje i kontracepcijske tablete koje se uzimaju sa pauzom svaka 3 mjeseca, dakle 4 krvarenja godišnje, zovu se Seasonale.