Kontracepcija

HITNO!!!!!!!!!

ane

Postovani,
evo bas san dosla od ginekologa, vec dugo san imala smetnje pri mokrenju i bolove u donjem dijelu trbuha, što se uvijek osobito aktiviralo nakon spolnog odnosa. Sad mi je pri pregledu otkriveno da iman gljivice ali još čekan papa test, uglavnon terapija je - ecalin vaginalete i diflucan 150mg. Zanima me , pošto mi ginekologica nije ništa spomenula, da li je to spolno prenosivo? Da li san to mogla dobiti spolnim putem? i da li se i moj partner mora liječiti te da li ova terepija smanjuje učinkovitost kontracepcija tj. Logesta.
Unaprijed zahvaljujem i molin vas odgovor jer san zaboravila pitati ginekologa.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Gljivice uglavnom nisu spolno prenosiva bolest, partner se ne mora liječiti ako nema simptome, a terapija nema veze s učinkovitošću Logesta.