Kontracepcija

Odnos bez zaštite

amatkovic

Poštovani,

Dečko i ja smo imali odnos bez zaštite prvih 5 minuta te je nakon toga stavio prezervativ. Ja sam na početku plodnih dana.
Nije ejakulirao u mene vec u prezervativ, no imao je onu sluz koju inace dobi kada se "uzbudi".

Postoji li mogučnost trudnoce te kolike su šanse? Preporucujete li pilulu za dan poslije?

Zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe, ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Sluz ne sadrži spermije,

Ljiljana1234xyz

Poštovani, 21.7 mi je bio prvi dan mjesečnice i s tim danom sam počela piti diane 35. Sad unazad 2 dana imam smeđkasti iscjedak koji je sinoc bio i blago krvav. Slijedeću mjesečnicu bi trebala dobiti 17.8..moje pitanje je dali je to normalno s obzirom na uzimanje tableta jer sam imala nekoliko odnosa pa da nije slučajno došlo do trudnoće i dali bi trebala biti zabrinuta! Ovo je moje prvo korištenje diana l! Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Radi se o probojnom krvarenju koje je često u početku uzimanja kontracepcije.

snezana19

Poštovani,
Imala sam nezaštićen odnos 09.12. dečko je 3 puta ejakulirao u mene dok sam još uvek pita Logest tablete, zatim 16.12. je opet ejakulirao u mene ali sada sam na pauzi sa tabletama, menstruacija treba da bude danas. Da li postoji šansa za trudnoću?

Jasmina jas

Postovani zadnja menstruacija je bila 18.11 i trajala je do 24.11 inace je redovna 27-28 dan imala sam spolni odnos bez zastite 24.11i nije ejakulirao u mene i bili su neplodni dani i 2.12 je trebala bit ovulacija i mi smo tad imali zasticeni odnos i trebala je menstruacija doc 16.12 ( imala sam grceve )i nije dosla i isto na taj dan smo.imali nezasticeni odnos s ejakulacijom i tu nema straha jer su 100% neplodni dani kasni mi menga vec 3 dana inace nikada nije kasnila ? Da li postoji mogućnost trudnoce ? Zahvaljujem se na buducem odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za snezana, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Ipak, za svaki slučaj učinite test.